GYERMEK AZ IDŐBEN

Egy kedves bizonyságtevő szavai által a Lélek eszembe juttatta azt a napot, amikor legelőször hallható hangon is szólt hozzám Isten. Egészen pontosan azt a napot, amikor tudatosult bennem, hogy amit hallok, az több, mint egy, emberek által megírt és elénekelt üzenet.

2007-ben Santoriniről hazafelé jövet, Bukarestből vonattal utaztam. A vonaton felnyitottam a laptopot, és megnéztem a Jesus Christ Superstar című rockoperát, amit már korábban is láttam. Viszont ez alkalommal számomra több volt az, mint egy egyszerű rockopera… olyan érzések kerítettek hatalmukba Jézus Krisztus személye kapcsán, amelyeket korábban nem ismertem. Ezt követően találkoztam először a 13 óra a hullaházban című bizonysággal, amelyet később magyarra fordítottam. Először csak a felíratott készítettem el, majd a szinkront is.

Onnantól még sokat utazgattam, de többnyire egyedül. Viszont az Úristen nem engedte, hogy túl mélyre menjek az éjszakai életbe. Helyette megengedte, hogy legyen két játékom. Az egyik a motorom, amellyel sokat utazgattam Dél-Spanyolországban. A másik pedig a fényképezőgép amellyel megkíséreltem megörökíteni a szépet. Ez a két játékszer elterelte a figyelmem az éjszakai életről. Motorozás és fotózás közben jöttek a nagy kérdések és megértések az emberi léttel kapcsolatban. Ha jól emlékszem, csak Dublinban, 2009 környékén kezdtem leírni mindazt, amit másképp láttam, mint ahogy a világ láttatni akarta velem. Azóta írok és beszélek, Isten beszédével élek.

Az imént meghallgattam Deep Purple-től a Child in Time című dalt, amelyet végig könnyeztem. Sosem fogom tudni meghálálni a Jóságos Istennek, hogy a kövek (rock) által szólt hozzám, és nem engedte, hogy valamilyen vallási szervezet leuralja az elmémet…

„Én még mit sem tudtam rólad, Te már akkor szerettél,

Anyám méhétől fogva, rám gondot viseltél. A magam útját jártam, mikor szelíden hívtál,

A szívemre beszéltél, és megváltoztattál. „

Ilyen a nagy Ő, az igazi, akinek nemcsak beszéde van, hanem hatalma is arra, hogy megváltoztasson, szabaddá tegyen.

Deep Purple – Child in Time (1970)

„Édes gyermekem az időben

Meglátod majd a határt

A határt, amely

Jó és rossz között húzódik

Látod a vak embert

A világra lő

Repülő golyók

Ó, áldozatokat szednek

Ha rossz voltál

Ó, Uram, fogadok, hogy az voltál

És nem talált el

Ó, egy repülő ólom

Jobb, ha becsukod a szemed

Ó-ó, hajtsd le a fejed

Várd a visszapattanást

Ó, hallani akarlak énekelj

Édes gyermek az időben

Meglátod a vonalat

A vonalat, amely a jó és a rossz között húzódik

Látod a vak embert

Lövöldözik a világra

Repülő golyók

Mmm, áldozatot szednek

Ha rossz voltál

Uram, fogadok, hogy az voltál

És nem találtak el

Ó, egy repülő ólom

Jobb, ha becsukod a szemed

Óh-ó, hajtsd le a fejed

Várj a geller

Ó, hallanom kell, hogy kiabálsz

Ó, nem

Ó, nem

Istenem, ó, nem

Ó, nem

Ó, nem fogom megtenni

Ó, nem

Ó, nem, nem

Ó

Ohh!

Ó, nem”

Child in time videoklip:

A bizonyság, amely eszembe juttatta mindezt:

Tegnapi beszéd a kövekről:

13 óra a hullaházban:

Az ember, aki visszajött a halálból:

https://youtu.be/yHGFa3tkoj