HARCBAN AZ ÖRDÖGGEL

Kérdés: amennyiben lehetetlen elkerülni a harcot az ördöggel, hol szeretnéd megvívni azt?
Testben, fizikai gyötrelmek között, vagy lélekben, az igazság ismerete által? A halál előtt, ahol még van lehetőség az ördög legyőzésére, vagy a halál után, ahol a harc sosem ér véget?
Az ördöggel a harcot senki sem kerülheti el, mert az ördög a legtöbb emberhez sokkal közelebb van, mint gondolnánk, és ellőbb-utóbb mindenki számára nyilvánvalóvá válik az ő tevékenysége.
A kérdés csupán az, hogy ki hogyan fogja megvívni ezt a harcot. A kórházban, súlyos betegség által gyötörve, testi kínok között, vagy pedig lélekben, az Úr Jézus szava által, amelynek ismeretét ajándékba adja Isten mindenkinek, aki gyermeki alázattal kéri Tőle?
Ha tudnád, hogy Krisztus szava képes megvédeni olyan fájdalmaktól, amelyek a jövőben rád várnak, Hozzá fordulnál-e, hogy megadja számodra, az Ő szavának ismeretét, ami mellé az Ő oltalma és védelme is társul?
„A lélek az, a mi megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, a melyeket én szólok néktek, lélek és élet.” Jn 6:63
„Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképen el nem múlnak.” Mt 24.35
„Ha ti megmaradtok az én beszédemben, bizonynyal az én tanítványaim vagytok; És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.” Jn 8:31